Линктер

logo-print
шейшемби, 6-декабрь, 2016 Бишкек убактысы 12:10

БШК чечимине ылайык Жогорку Кеңештен «Ак жол» партиясына 71 депутаттык орун, СДПК партиясына 11 орун, ал эми Коммунисттик партияга 8 орун берилди. Жалпы республика боюнча экинчи орунга чыккан «Ата Мекен» партиясы Ош шаарынан 0,5% тосмону ашып өтө алган жок деген БШК чечимине ылайык парламентке кирбей калды. Борбордук шайлоо комиссиясы бүгүн эртең мененки жыйынында бул жыйынтыктарды өз токтому менен бекитти.

Ак Жол:

1. Баекова Чолпон Турсуновна
2. Мадумаров Адахан Кимсанбаевич
3. Нифадьев Владимир Иванович
4. Акрамов Эрнест Хашимович
5. Ибраимова Эльмира Султановна
6. Исабеков Кубанычбек Сатиндиевич
7. Кабаев Акбаралы Саринжиевич
8. Карабеков Кабай Джабаевич
9. Исанова Мария Насирдиновна
10. Каримов Алмазбек Ташполотович
11. Турапов Каримберды Ырысалиевич
12. Каниметов Жангороз Каниметович
13. Сыдыкова Лейла Чынтургановна
14. Сабиров Алишер Ахмедович
15. Кудайбергенов Жаныш Камчибекович
16. Турсунбаев Азиз Атакозуевич
17. Куликова Галина Александровна
18. Сакебаев Совет Абдышевич
19. Джумабеков Сабыр Артисбекович
20. Арабаев Автандил Анисович
21. Садыбакасова Шарипа
22. Мырзакматов Мелис Жоошбаевич
23. Сан Борис Анатольевич
24. Салымбеков Аскар Мааткабылович
25. Исаева Динара Шартаевна
26. Данилов Юрий Анатольевич
27. Салоухиддинов Жалолидин Сабахуддинович
28. Ибрагимов Сергей Мухамедович
29. Дербишева Гульнара Толубаевна
30. Кунакунов Максат Касымжанович
31. Шадиев Аскар Алимбаевич
32. Ормонов Улугбек Зулпукарович
33. Абдуллаева Чолпон Галийаскеровна
34. Арсалиев Эрик Сайдалиевич
35. Мамасалиев Алишер Тургунбаевич
36. Кыдыралиев Санжарбек Кармышакович
37. Абдыраимова Роза Асановна
38. Тагаев Рашид Бакирович
39. Наргозуев Бегалы Молдогозуевич
40. Толонов Арапбай
41. Сидоренко Раиса Васильевна
42. Бурханов Арзыбек Орозматович
43. Молдобаев Нарынбек
44. Тагаев Айтибай Султанович
45. Кенжебаева Айнур Абдурасуловна
46. Торобаев Бакыт Эргешевич
47. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич
48. Иманалиев Бактыбек Тыбынович
49. Бекенова Зулхабира
50. Джунусов Ибрагим Коджоназарович
51. Аттокуров Осмонали Абдибалдиевич
52. Юсуров Абдумеджит Лелезович
53. Молдошева Динара Автандиловна
54. Орозалиев Табылды Орозалиевич
55. Байтиков Асанбек Байдолотович
56. Калмаматов Ажыбай Айтиевич
57. Рахмидинова Жылдыз Турсуновна
58. Айдаров Нургазы Абдыраевич
59. Попов Сергей Владимирович
60. Кулбаев Абдиреим Стамкулович
61. Байбураева Айгуль Бекишовна
62. Жамалдинов Зиядин Исламович
63. Койчубаков Нурлан Кенешович
64. Абдырасаков Бейшенбек Токтобаевич
65. Летова Ирина Витальевна
66. Тулендыбаев Пархат Розымович
67. Джолдошев Кубанычбек Ниязович
68. Курманов Зайнидин Карпекович
69. Жумабекова Турдукан Абдыкариевна
70. Атамбаев Нурпазыл Сатышович
71. Назаров Орзубек Пулетович

СДПК:

1. Бешимов Бактыбек Джолкубекович
2. Шабатоев Руслан Алымкулович
3. Карамушкина Ирина Юрьевна
4. Артыкбаев Осмонбек Мамбетжанович
5. Джээнбеков Жусупжан Амражанович
6. Ирсалиев Рахатбек Молдобекович
7. Ниязалиева Дамира Абаскановна
8. Джураев Мурат Каттабекович
9. Омуркулов Иса Шейшенкулович
10. Жээнбеков Асылбек Шарипович
11. Отунбаева Роза Исааковна

Коммунисттер партиясы:

1. Масалиев Исхак Абсаматович
2. Байло Николай Иванович
3. Акунов Бейшебек
4. Мамасейитова Бумайрам Уташевна
5. Сейтказиев Анаш Токтосунович
6. Шин Роман Александрович
7. Коркмазов Хаджимурат Зулкарнаевич
8. Султаналиева Гульжамал Тиленбаевна
XS
SM
MD
LG