Линктер

ЧУКУЛ КАБАР!
26-ноябрь, 2020 бейшемби, Бишкек убактысы 04:36

«Кыргызстан» партиясынан депутаттыкка көрсөтүлгөн талапкерлердин тизмеси


Иллюстрациялык сүрөт.

Мамлекеттик «Эркин Тоо» гезитине Жогорку Кеңештин депутаттарын шайлоого катышып жаткан саясий партиялардын талапкерлеринин тизмеси жарыяланды.

«Кыргызстан» партиясынан Жогорку Кеңештин депутаттыгына 102 талапкер катталды. Тизме төмөнкүдөй иретте түзүлгөн:

Аты-жөнү

Туулган күнү, жылы

Иштеген жери

Ээлеген кызматы

1

Исаев Канатбек Кедейканович

07.02.1975

Жогорку Кеңеш

Депутат

2

Мамытов Талант Турдумаматович

14.03.1976

Жогорку Кеңеш

Депутат

3

Алимбеков Нурбек Каарыевич

13.03.1975

Жогорку Кеңеш

Депутат

4

Кулматова Наталья Анатольевна

22.08.1965

«Независимый центр экспертизы и оценки» ЖЧК

Директор

5

Турсунбаев Азизбек Атакозуевич

03.05.1966

Жогорку Кеңеш

Депутат

6

Чойбеков Руслан Нуркалиевич

31.07.1979

Жумушсуз

7

Жумабеков Дастанбек Артисбекович

02.11.1976

Жогорку Кеңеш

Төрага

8

Султанбекова Чолпон Аалыевна

19.08.1969

Жумушсуз

9

Абдыкеримов Шаршенбек Шайлообекович

19.05.1970

Жогорку Кеңеш

Депутат

10

Төлөнов Данияр Эрмекович

25.04.1972

Жогорку Кеңеш

Депутат

11

Иминов Ахрор Хикматиллаевич

14.07.1987

«Кыргызтандагы чет элдик студенттер бирикмеси»

Директор

12

Байтерекова Майрамкүл Анарбековна

05.11.1967

Жеке ишкер

13

Айдаров Салайдин Абдираевич

17.07.1969

Жогорку Кеңеш

Депутат

14

Исмаилов Алтынбек Бердибекович

25.06.1971

«Бийик курулуш» ЖЧК

Директор

15

Масабиров Таалайбек Айтмаматович

26.07.1966

Жогорку Кеңеш

Депутат

16

Дөлөталиева Дамира Темирбековна

05.11.1962

«Дордой» ишкерлердин кесиптик бирлиги

Бириккен профсоюздун төрагасы

17

Асанов Макен Тойчубекович

17.03.1987

Жумушсуз

18

Сулайманов Нурлан Чолпонбаевич

17.12.1958

«Кыргыз-Чех суу компаниясы» ЖЧКсы

Башкы директордун кеңешчиси

19

Малабаев Аргынбек Жумабекович

04.08.1966

Жумушсуз

20

Ибраимова Атыркүл Сыйдалиевна

27.07.1962

Жеке ишкер

21

Нурматов Кубанычбек Советович

27.11.1966

Жогорку Кеңеш

Депутат

22

Байбакпаев Экмат Журукпаевич

03.11.1959

Жогорку Кеңеш

Депутат

23

Виндиза Якуб Рамзаевич

25.05.1983

«Ним Компани» ЖЧК

Коммерциялык директор

24

Кемелбекова Зухра Ахматжановна

07.08.1969

25

Сарыбаев Алмаз Айылчиевич

29.09.1973

26

Төрөмаматов Жусубали Кыргызбаевич

20.02.1967

Финансы министрлигинин алдындагы Бюджеттик кредиттерди башкаруу боюнча мамлекеттик агенттик

Директор

27

Икрамов Тазабек Икрамович

16.10.1974

Жогорку Кеңеш

Депутат

28

Атабекова Асель Мамышовна

09.05.1976

«Борбордук Азия аялдар лигасы» коомдук фонду

Директор

29

Исаев Жаныбек Базаркулович

03.06.1983

Жумушсуз

30

Эргешов Алмазбек Манасбекович

13.12.1968

Жумушсуз

31

Кенекеев Дайыр Атакулович

24.05.1974

«Учкун» ААК

Директор

32

Ниязалиева Дамира Абаскановна

20.01.1960

Жумушсуз

33

Маркабаев Эрмек Карасаевич

17.08.1979

«Рынок Сары Өзөн» ЖЧК

Директор

34

Абдылдаев Кадырбек Жалалович

13.07.1974

«Авто-Миг» ЖЧК

Башкы директор

35

Саматов Жыргалбек Алимбаевич

11.03.1973

Жумушсуз

36

Молдоева Жибек Эдилбековна

12.10.1992

37

Досалиев Акуналы Атамырзаевич

12.03.1959

Транспорт жана жол министрлигинин алдындагы Жол чарба департаменти

Директордун орун басары

38

Жаманаков Талант Жаманакович

03.11.1988

«Глобал строй» ЖЧК

Башкы Директор

39

Иманкулов Эркин Токтаалиевич

29.09.1972

Кайыңды шаарынын мэриясы

Мэр

40

Казакбаева Асель Саматбековна

15.07.1981

Мугалим

41

Жунусалиев Рамис Майрамбекович

06.06.1984

«Көк бөрү» федерациясы

«Көк бөрү» федерациясынын башкармалыгынын мүчөсү

42

Исмаилов Каныбек Арзибекович

13.04.1978

Сүлүктү шаарынын шаардык кеңеши

Депутат

43

Токторов Алмазбек Сатиевич

05.07.1966

Жогорку Кеңеш

Депутат

44

Маратова Наргиза Маратовна

15.11.1990

«Лига трейд» ЖЧК

Кассир

45

Жунушев Жолдошбек Маликович

22.06.1972

«Газторг» ЖЧК

Башкы директордун кеңешчиси

46

Жакыпов Мирлан Мустафаевич

02.10.1969

«Берекет-Кен» ЖЧК

Директор

47

Аматбеков Мирлан Төлөнбаевич

16.04.1987

Жумушсуз

48

Уметова Элмира Мухамедиловна

01.01.1969

Агротехникалык колледж

Бөлүм башчы

49

Нургазиев Эрмек Белекович

28.02.1977

«Эмма Строй» ЖЧК

Директор

50

Молдошев Руслан Алдашевич

26.10.1973

«Ассоциация АЮ Холдинг» ОЮЛ

Вице-президент

51

Махмануров Абдухолик Абдулхаевич

13.12.1969

Жумушсуз

52

Матибраимова Венера Райымкуловна

17.09.1965

«Альфа ширсфилл аудит» ЖЧК

Директордун орун басары

53

Таштемиров Садыр Таштемирович

07.09.1971

«Мой дом» ЖЧК

Жетекчи

54

Токтогулов Алмаз Анварбекович

03.03.1980

Жеке ишкер

55

Кудайбергенов Бактыбек Жапарович

08.12.1962

Улуттук статистика комитетинин Чүй облустук мамлекеттик статистика башкармалыгы

Жетекчи

56

Адылова Сабина Набиевна

14.11.1995

Жумушсуз

57

Раимбеков Алмаз Болотбекович

27.12.1987

Жумушсуз

58

Назаров Айтмамат Кошоевич

05.02.1972

«Улуттук энергетикалык холдинг компаниясы» ААК

Башкарманын төрагасы

59

Мырзаканов Кубан Нуржанович

08.11.1971

Жумушсуз

60

Качкынбаева Касиет Болотовна

31.01.1996

«ЛС Вайкики Ритейл Джи» ЖЧК

Коммерциялык адис

61

Сартбаев Канатбек Рыскелдиевич

28.10.1968

Балыкчы шаардык кеңеши

Шаардык кеңештин төрагасы

62

Бошкоев Жусуп Бейшекадырович

01.01.1962

Жумушсуз

63

Эдигеев Жеңишбек Кубанычбекович

09.05.1986

Крупская атындагы айыл өкмөтү

Айыл өкмөтүнүн башчысы

64

Абдыкеримова Айзада Базаркуловна

05.05.1982

«Аю Холдинг» ассоциациясы

Адам ресурстарын башкаруу башкармалыгынын жетекчиси

65

Кубанычбек уулу Илимбек

09.09.1995

Жумушсуз

66

Сыдыгалиев Бектен Качкыналиевич

29.07.1966

Жогорку Кеңеш

Депутат

67

Орозбаев Мирлан Кубатбекович

05.11.1981

Жумушсуз

68

Мирлан кызы Элайым

28.04.1999

Жумушсуз

69

Абдырахманов Марс Рысбекович

11.03.1988

Жумушсуз

70

Суеркулов Жээнбек Эсенбекович

12.03.1967

Жумушсуз

71

Алымжанов Айбек Орозбекович

16.08.1970

«Жандос» ЖЧК

Башкы директор

72

Исаева Жамиля Кубанычбековна

19.07.1977

Жумушсуз

73

Нааматбеков Тилек Нааматбекович

30.06.1982

Жеке ишкер

75

Идрисов Сталбек Мажинович

15.03.1969

Жумушсуз

76

Султаналиева Айзада Темирбековна

28.02.1985

«АЮ» ЖЧК

Финансист

77

Каныбеков Кубанычбек Каныбекович

19.04.1983

Бекмолдо айыл өкмөтү

Айыл өкмөтүнүн башчысы

78

Иманкулов Талай Маданбекович

16.11.1967

Жумушсуз

79

Матишов Туратбек Чолпонбаевич

11.11.1985

Өзгөн шаардык кеңеши

Депутат

80

Алияскарова Сыпаткан

01.04.1957

Пенсионер

81

Изабаев Умар Даирович

11.09.1965

«Зеленстрой» муниципиалдык ишканасы

Башкы адис

82

Кумаш уулу Кылычбек

29.08.1990

Жогорку Кеңеш

Төраганын кеңешчиси

83

Мамыралиев Айбек Абасканович

20.01.1981

Монополияга каршы жөнгө салуу мамлекеттик агенттиги

Статс-катчы

84

Бейшенбекова Гүлмира Абдырашитовна

10.01.1982

«АЮ» ЖЧК

Ашкананын башчысы

85

Абдразаков Баястан Кыдыкович

18.03.1972

Балыкчы шаардык ооруканасы

Хирург-дарыгер

86

Сапаров Улан Бектурович

04.06.1985

«Восток Электро» ААК

Башкы директордун соода иштери боюнча орун басары

88

Исаева Асылбүбү Абдыкеримовна

28.10.1955

Жумушсуз

89

Харьковская Ольга Владимировна

27.01.1974

Жумушсуз

90

Барсукова Юлия Анатольевна

02.10.1985

«Интергласс» ЖЧК

Лаборант

91

Асанбеков Кубан Орунбекович

09.08.1976

«Кыргыз темир жолу» мамлекеттик ишканасы

Башкы директордун орун басары

92

Исаева Чынаркүл Бейшенбековна

27.08.1968

«ТалденДринкс» ЖАК

Башкы бухгалтер

93

Лысенко Лариса Николаевна

05.04.1965

«Артезиан» ЖЧК

Кадрлар боюнча бөлүмдүн адиси

94

Парпиева Дилноз Шүкүровна

02.10.1982

Жумушсуз

95

Домаев Виктор Владимирович

13.03.1960

Ысык-Көл токой чарбасы

Долбоордун консультанты

96

Исаева Салтанат Мурзабековна

23.07.1992

Жумушсуз

97

Тургунбекова Арина Канатбековна

04.01.1999

Пазмани атындагы Будапешт университети

Магистрант

98

Сануева Гүлясар Исаевна

03.02.1976

«Винодел» ЖЧК

Бригадир

99

Кубанычбеков Алишер Кубанычбекович

21.02.1985

«РН Кыргызнефтепродукт» ЖАК

Башкы адис

100

Иманкулова Асылкан Сааматовна

18.12.1965

Пенсионер

101

Садовникова Валерия Викторовна

05.10.1982

Экономика министрлиги

Жетектөөчү адис

102

Енгалычева Асель Альфредовна

07.11.1969

Жеке ишкер

Шайлоо мыйзамдарына ылайык саясий партиялар Борбордук шайлоо комиссиясына (БШК) 75тен аз эмес, 200дөн ашпаган талапкердин документин тапшырышы керек. Талапкерлеринин документтери талаптарга шайкеш келген партиялар парламенттик шайлоого катышуу укугуна ээ болот. БШК мындай укукту 15 партияга берди.

Жогорку Кеңештин 120 депутаттан турган VII чакырылышына шайлоо 4-октябрга дайындалган. Шайлоо алдындагы үгүт өнөктүгү 4-сентябрдан тартып жүрүп жатат. (BTo)

Пикирлерди көрүңүз (5)

«Азаттыктын» материалдарына пикир калтырууда төмөнкү эрежелерди так сактоону өтүнөбүз: кайсы бир саясий партияга, топко үгүттөгөн, же каралаган, бир нече жолу кайталап жиберилген, адамдын беделине шек келтирген, келекелеген, кордогон, коркутуп-үркүткөн, басмырлаган жана жек көрүүнү козуткан пикирлер жарыяланбайт. Эрежени сактабай жазылган пикирлер сайтка чыкпайт. Модератор пикирлерди жарыялоо же андан баш тартуу укугун өзүнө калтырат.
Бул шерине жабылды, эми талкуу "Фейсбуктагы" барагыбызда (Azattyk.unalgysy) уланат.

XS
SM
MD
LG