Линктер

ЧУКУЛ КАБАР!
29-Ноябрь, 2021 дүйшөмбү, Бишкек убактысы 14:58

Бир мандаттуу округдан кимдер талапкер болду? Тизме


Шайлоо-2021: Үч районго бир депутат, күчөгөн атаандаштык
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:55 0:00

Шайлоо-2021: Үч районго бир депутат, күчөгөн атаандаштык

29-октябрдан баштап Кыргызстанда парламенттик шайлоонун үгүт өнөктүгү башталды. Үгүт иштери 27-ноябрга чейин уланып, шайлоо 28-ноябрда өтөт.

Бул ирет Жогорку Кеңеште 90 депутат болот. Анын 54тү партиялык ачык тизме менен, 36сы бир мандаттуу округдан шайланат.

Бир мандаттуу 36 округдан 321 талапкер катталды.

Баткен облусу

№1 Лейлек шайлоо округу

1. Баймурат Бекмуратов – Лейлек районунун мурдагы акими;
2. Мирбек Сегизбаев – "Бригада" ишканасынын айдоочусу;
3. Асылбек Мукарамов – "Керемет Азия ЛТД" ишканасынын директору;
4. Чыңгыз Ажыбаев – Аскер прокуратурасынын тергөөчүсү;
5. Касым Ташташкулов – убактылуу иштебейт;
6. Исманалы Жороев – "Илек Строй групп" ишканасынын башкы директору;
7. Назгүл Абдраимова – көрсөтүлгөн эмес;
8. Ина Имматов – Баткен сот департаментинин сот аткаруучусу;
9. Ашырбай Жусупов – көрсөтүлгөн эмес.

№2 Баткен шайлоо округу

1. Белек Исламбеков – убактылуу иштебейт;
2. Чынтемир Аширалиев – УКМКнын мурдагы кызматкери;
3. Максатбек Дыйканов – Транспорт министринин мурдагы орун басары;
4. Кеңеш Салихов – Баткен районунун мурдагы акими;
5. Мунарбек Юсупалиев – "Мол булак" микрокредиттик ишканасынын кредит менеджери;
6. Бегали Төлөмүшов – убактылуу иштебейт;
7. Канатбек Абылкасым уулу – ОшМУнун окутуучусу;
8. Гыламидин Артыкбаев – БатМУнун окутуучусу;
9. Асылбек Мадалиев – убактылуу иштебейт;
10. Нооманжан Аркабаев – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты.

№3 Кадамжай шайлоо округу

1. Абдижамил Насиров – Майдан айылдык кеңешинин депутаты;
2. Ырысбек Атажанов – убактылуу иштебейт;
3. Каныбек Ганыев – "Токтомат Ганыев" фондунун директору;
4. Нурали Талипов – убактылуу иштебейт;
5. Абдунаби Назарбаев – убактылуу иштебейт;
6. Замирбек Сыргабаев – Кызыл-Кыя шаардык спорт мектептин директору;
7. Айданбек Акматов – журналист;
8. Мурсалим Максутов - "АДЕКС интернейшнл" компаниясынын жетекчиси;
9. Сүйүнбек Курбанбаев – Кызыл-Кыя шаардык кеңешинин депутаты;
10. Өмүркан Маматалиева – "Улар Аква" ишканасынын директору;
11. Шерахмад Алибеков – "Халил" ишканасынын директору;
12. Бекболот Мурадилов – убактылуу иштебейт;
13. Абдыхалил Мамаюсупов – Жогорку Кеңештин аппаратынын кызматкери;
14. Эркеайым Садыкова – жеке нотариус;
15. Абдулхамид Шамшидин уулу – убактылуу иштебейт;
16. Нурбек Досанов – Экологиялык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциянын кызматкери;
17. Розакан Маманова - убактылуу иштебейт;
18. Мухтар Миркадыров - адвокат.

Ош облусу

№4 Көк-Жар шайлоо округу

1. Уланбек Мадмаров – убактылуу иштебейт;
2. Чыңгыз Түмөнов - "Рабат ЛТД" ишканасынын директору;
3. Өмүрбек Бакиров - Жогорку Кеңештин депутаты;
4. Талас Калматов - убактылуу иштебейт;
5. Абдивап Зулпуев - көрсөтүлгөн эмес;
6. Равшанбек Рысбаев - Жогорку Кеңештин депутаты;
7. Мирланбек Турсункулов - Жогорку Кеңештин аппаратынын кызматкери;
8. Памирбек Жолболдуев - Кыргыз Мамлекеттик Курулуш, транспорт жана архитектура университетинин окутуучусу;
9. Азамат Абдрахманов - Ноокат районунун өнүктүрүү фондунун жетекчиси;

№5 Ноокат шайлоо округу

1. Бакытбек Марипов - Ноокат районунун мурдагы акими;
2. Артыкбай Абдывалиев - "Агро Топ" ишканасынын директору;
3. Жусупбек Коргонбай уулу - Бишкек шаардык кеңешинин мурдагы депутаты.

№6 Араван шайлоо округу

1. Бакытбек Нурбаев - жеке нотариус;
2. Жалолидин Нурбаев - Алля Анар айыл өкмөтүнүн башчысы;
3. Адахамжон Гаипов – Кыргыз-Өзбек Эл аралык колледжинин окутуучусу;
4. Довлотбек Абдувалиев – Түштүк-Батыш бажысынын кызматкери;
5. Ильхом Маннанов - Жогорку Кеңештин депутаты;
6. Элмурат Обдунов - Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты.

№7 Ош шайлоо округу

1. Арзибаев Бекболот – убактылуу иштебейт;
2. Алтыбаева Айнуру – Жогорку Кеңештин депутаты;
3. Маматалиев Нурбакыт – "Инвест Ман" ишканасынын директору;
4. Камчиев Жамбылбек – куудул;
5. Фаттахов Бахтияржан – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
6. Сайпидинов Эмил – убактылуу иштебейт;
7. Сагынбаев Дайыр – убактылуу иштебейт;
8. Осмонов Айбек – Жогорку Кеңештин депутаты.

№8 Төлөйкөн шайлоо округу

1. Алимбеков Нурбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
2. Темирбаев Мухаммад – көрсөтүлгөн эмес;
3. Жуков Виталий – ишкер;
4. Атазов Шайлообек – Жогорку Кеңештин депутаты;
5. Орозбаев Айбек – Мамакеев атындагы санаторий-профилакторийдин директору.

№9 Кара-Суу шайлоо округу

1. Бакир Бакытбек – эс алууда;
2. Эргешов Толкун – Юстиция министрлигинин түштүк аймактык бөлүмүндө кызматкер;
3. Абдыразаков Нурсултан – жеке ишкер;
4. Жаныбеков Бөкөмбай – көрсөтүлгөн эмес;
5. Акылбеков Элнур Акылбекович – "Келечек" бала бакчасынын тарбиячысы;
6. Примкулов Гавхарбек – убактылуу иштебейт;
7. Матраимов Искендер – Жогорку Кеңештин депутаты.


№10 Куршаб шайлоо округу

1. Танабаев Нурлан – Ош шаардык прокуратурасынын прокурору;
2. Бакыев Улукбек – адвокат;
3. Төлөнов Данияр – Жогорку Кеңештин депутаты;
4. Токторов Алтынбек – окутуучу;
5. Артыков Асылбек – "Ошэлектро" мекемесинин кызматкери;
6. Кадырбаев Айтмамат – Ош шаарынын мурдагы мэри;
7. Садыков Нурбек – "Кыргыз капитал" ишканасынын директору;
8. Чодуев Эркинбек – мурдагы айыл чарба министри;
9. Келдибаев Төлөгөн – Ош шаарындагы керек-жарак коомунда кызматкер;
10. Пасаңов Эржигит – Кызыл-Октябрь айыл өкмөтүнүн башчысы.


№11 Алай шайлоо округу

1. Ибраимов Санжар – убактылуу иштебейт;
2. Саипов Бакытбек – "Эко Исламик" банкынын Кара-Кулжа кассасынын башчысы;
3. Тоотаев Улукмырза – "Хадижа" ишканасынын директору;
4. Примов Улан – Жогорку Кеңештин депутаты;
5. Орунбеков Дайырбек – журналист;
6. Каримбеков Абдисаит – убактылуу иштебейт;
7. Галдыбаев Жаманкул – убактылуу иштебейт;
8. Божонов Замирбек – ОшМУнун проректору.


№12 Өзгөн шайлоо округу

1. Карашев Аалы – Жогорку Кеңештин депутаты;
2. Жумакадыр уулу Манасмиң – Өзгөн техникалык окуу жайында окутуучу;
3. Бердалиев Бакыт – мурдагы транспорт министри;
4. Сатыбалдиев Элмурза – мурдагы баш прокурор.

Жалал-Абад облусу

№13 Сузак шайлоо округу

1. Абдыбахапов Абдыманап – убактылуу иштебейт;
2. Лилиенталь Юлия – мектеп окутуучусу;
3. Жээнбеков Жусупжан – Жалал-Абад облусунун мурдагы губернатору;
4. Икрамов Тазабек – Жогорку Кеңештин депутаты;
5. Кебекбаев Сабыралы – убактылуу иштебейт;
6. Кулматов Эделбек – Экология жана климат министрлигинин аймактык кызматкери;
7. Эгембердиев Өмүрбек – убактылуу иштебейт;
8. Мамбеткулов Максатбек – убактылуу иштебейт;
9. Мирзахмедов Нурболот – Жалал-Абаддын мурдагы губернатору;
10. Максутов Манас – көрсөтүлгөн эмес;
11. Маматов Улан - "Роял Строй СК" ишканасынын директору;
12. Артыкбаев Сейдахмат – Айыл чарба министрлигинин бөлүм башчысы;
13. Шакиров Асан – убактылуу иштебейт;
14. Камбаров Абдиллабек – президенттин Жалал-Абад облусундагы өкүлчүлүгү;


№14 Жалал Абад шайлоо округу

1. Мамасыдыков Кумарбек – "Полипласт" ишканасынын жетекчи орун басары;
2. Жээнбеков Келдибек – убактылуу иштебейт;
3. Атабеков Таалайбек – Өзгөчө кырдаалдар министрлигинин кызматкери;
4. Ташиев Шаирбек – Жалал-Абад мунайды кайра иштетүү заводунун директору;
5. Салымбаев Чынгыз – көрсөтүлгөн эмес;
6. Шаимкулов Манас – убактылуу иштебейт.


№15 Базар - Коргон шайлоо округу

1. Акунбеков Эрлист – "ATS-Group" ишканасынын директору;
2. Арзыкулов Сүйүнбек – "Атай таза" уюмунун башчысы;
3. Коңурбаева Айгүл – убактылуу иштебейт;
4. Уметалиев Артур – жеке ишкер;
5. Бакиев Кубанычбек – Башкы прокурордун мурдагы орун басары;
6. Алтынбеков Айбек – Жогорку Кеңештин депутаты.


№16 Ноокен шайлоо округу

1. Сыдыков Бактыбек – "Манас" аэропортунун мурдагы президенти;
2. Арстанбеков Акылбек – "Кыргызстан" пенсиялык фондунун кеңешинин төрагасы;
3. Матсаков Кадырбек – адвокат;
4. Насырбеков Бакытбек – "Гарант плюс" ишканасынын директору;
5. Кадыркулов Мурат – убактылуу иштебейт.

№17 Аксы шайлоо округу

1. Токтобаев Сүйүнбай – убактылуу иштебейт;
2. Шакиев Нурланбек – New TV каналынын директору;
3. Эргешов Алмазбек – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
4. Шайдиев Алмазбек – көрсөтүлгөн эмес;
5. Чомонов Манас – көрсөтүлгөн эмес;
6. Момунов Акат – убактылуу иштебейт.

№18 Ала-Бука шайлоо округу

1. Оморов Чынгыз – Сумсар айыл өкмөтүнүн башчысы;
2. Сулайманкулов Медеркул – жеке ишкер;
3. Туранов Искендер – Энергетика министрлигинин кызматкери;
4. Алымов Адылбек – Жалал-Абад токой чарбасынын кызматкери;
5. Турсунбаев Азизбек – Жогорку Кеңештин депутаты.

№19 Токтогул шайлоо округу

1. Дүйшөналиев Болотбек – убактылуу иштебейт;
2. Турдумамбетов Осмон – Жогорку Кеңештин депутаты;
3. Матмусаев Жанышбек – ИИМдин мурдагы кызматкери;
4. Кармышов Тимурлан – Токтогул ГЭС каскадынын директор орун басары;
5. Тотонов Нурбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
6. Алыбаев Айбек – Футбол федерациясынын президентинин кеңешчиси;
7. Бекишов Абдыбек – убактылуу иштебейт;
8. Ракаев Акылбек – "Көчмөн мал чарбасы" фондунун директору;
9. Байгазиев Беканас – көрсөтүлгөн эмес;
10. Сулайманов Кундузбек – "КУБ" ишканасынын директору.

Талас облусу

№20 Манас шайлоо округу

1. Жакеев Алмазбек – Бакай-Атадагы спорт мектептин машыктыруучусу;
2. Жакыпбеков Шадыкан – Айыл чарба кооперативинин жетекчиси;
3. Шаршенбек Сардар – "Интер" ишканасынын директору;
4. Назарбеков Мирлан – "Бакайыр-Кен" ишканасынын директору;
5. Мамбеткулов Замирбек – убактылуу иштебейт;
6. Жумабеков Дастанбек – Жогорку Кеңештин депутаты.

№21 Талас шайлоо округу

1. Абдыкадыров Эмилбек – "Нур Строй Монтаж" ишканасынын директору;
2. Чойбеков Бактыбек – убактылуу иштебейт;
3. Жунусбеков Төрөкан – убактылуу иштебейт;
4. Айтигулов Муктарбек – "Бишкек" коомдук уюмунун жетекчиси;
5. Нусубалиев Токтоналы – "Илтег Строй компани" компаниясынын кызматкери;
6. Сариев Эсен – "Тат Буурчак" ишканасынын кызматкери;
7. Айталиев Таалайбек – "Сенгсан-Трэйд" ишканасынын директору;
8. Бузурманкулов Айбек – Талас облусунун мурдагы губернатору;
9. Кыдыралиев Бакыт – көрсөтүлгөн эмес.

Чүй облусу

№22 Жайыл шайлоо округу

1. Иманкулов Эркин – Кайыңды шаардык кеңешинин төрагасы;
2. Райымкулов Бактыбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
3. Мамаев Замирбек – Жайыл айылдык кеңешинин депутаты;
4. Аманкулов Эмир – убактылуу иштебейт;
5. Рыскулбек уулу Нурмат – Красно-Восток айыл өкмөтүнүн башчысы;
6. Азыгалиев Нурланбек – "Анилия" компаниясынын директору;
7. Карабаев Манасбек – Экология жана климит министрлигинин кызматкери;
8. Бакеев Аскарбек – убактылуу иштебейт.

№23 Москва шайлоо округу

1. Булекбаев Эркин – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
2. Нажиев Мирбек – убактылуу иштебейт;
3. Иманкулов Талай – убактылуу иштебейт;
4. Мырзаканов Раад – ИИМдин ардагери;
5. Джекшенов Мирлан – Жаңы-жер айыл өкмөтүнүн башчысы;
6. Енгалычев Евгений – БШКнын кызматкери;
7. Ханджеза Карим – жеке ишкер;
8. Ибраимова Атыркүл – жеке ишкер;
9. Мамутов Ахматжан – көрсөтүлгөн эмес;
10. Жабаев Ринат – көрсөтүлгөн эмес;
11. Ешалиев Улан – "Альфа Телеком" ишканасынын инженери;
12. Мадылбеков Туратбек – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
13. Зикиров Жусупбек – "УНАА" ишканасынын Панфиловдогу бөлүмүнүн кызматкери.

№24 Сокулук шайлоо округу

1. Аширбаев Элкинбек – Чүй облусунун губернаторунун мурдагы орун басары;
2. Жунусалиев Рамис – көрсөтүлгөн эмес;
3. Абдылдаев Сооронбай – Күрөөкананын директору;
4. Сарымсаков Каныбек – "Ынтымак" коомдук фондунун директору;
5. Карымшакова Гүлүйпа – убактылуу иштебейт;
6. Садалиев Улан –Москва районунун акиминин орун басары;
7. Кенжебаев Аманкан – Сокулук районунун мурдагы акими.

№25 Аламүдүн шайлоо округу

1. Атамбаев Сейитбек – "Автомаш Энерго" ишканасынын башкы директору;
2. Аспек уулу Азамат – убактылуу иштебейт;
3. Чакибаев Эмил – "Максат ЖОБ ЛТД" ишканасынын жетекчисинин кеңешчиси;
4. Абдувалиев Зарылбек – "Крестон Бишкек" ишканасыын жетекчиси;
5. Иманалиев Каныбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
6. Момункулов Эмил – убактылуу иштебейт;
7. Момонкулов Талгат – "Альтранс Логистикс" ишканасында айдоочу;
8. Чынтемиров Бердибек – убактылуу иштебейт;
9. Дунканаев Айбек – "Газпром-Кыргызстан" ишканасынын кызматкери;
10. Бегалиев Болотбек – "Берекет" ишканасынын Директорлор кеңешинин төрагасы.

№30 Ысык-Ата шайлоо округу

1. Дурсунов Атамша – "Ахыска" түрктөрдүн диаспорасынын төрагасы;
2. Курманов Байыш – "АйКамДан" кооперативинин төрагасы;
3. Таштанбеков Акбөкөн – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
4. Рыскулов Максат – убактылуу иштебейт;
5. Эдигеев Жанат – Азия Медициналык институтунун проректору;
6. Бекитаев Мирлан – "Стратегиялык изилдөөлөр бюросу" фондунун башчысы;
7. Будайчиев Дүйшөмбек – көрсөтүлгөн эмес;
8. Касымов Аскар – "Иттипак" уйгурлар коомунун жетекчиси;
9. Садовников Вадим – убактылуу иштебейт;
10. Кожокеев Акылбек – убактылуу иштебейт;
11. Жыргалбаев Нурбек – Красноречинка жайыт колдонуучулар бирикмесинин башчысы.

№31 Чүй-Кемин шайлоо округу

1. Сейтказиев Анаш – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
2. Исаев Канатбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
3. Абакиров Аскар – "Көк-Жон" кооперативинин директору;
4. Саккараев Медербек – "Шумкар" кайгуул-детективдик агенттигинин жетекчиси;
5. Дуйшеналиев Нурлан – Саламаттык сактоо министрлигинин кызматкери;
6. Ботобаев Айбек – Чүй облустук жол кайгуул башкармалыгынын жетекчиси;
7. Ташиев Рустам – "Ташиев Консалтинг Групп" ишканасынын жетекчиси;
8. Мурсалиев Акылбек – Боролдой айыл өкмөтүнүн башчысы;
9. Жансеитов Тынайбек – Токмок шаардык кеңешинин депутаты;
10. Шаршеналиев Нурлан – Энергетика министринин орун басары;
11. Осмоналиев Каныбек – "Ынтымак" спорт мектебинин директору;
12. Карагулов Улан – Чүй облусунун мурдагы директору;
13. Сариев Абаскан – фермер;
14. Мамыров Кубатбек – Кемин шаардык кеңешинин депутаты;
15. Исеналиев Эмилбек – адвокат.

Бишкек шаары

№26 Ленин шайлоо округу

1. Абиров Жаныбек – Бишкек шаардык кеңешинин мурдагы төрагасы.
2. Кунакунов Максат – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
3. Калыков Улугбек – көрсөтүлгөн эмес;
4. Эсенаманов Мурат – убактылуу иштебейт;
5. Алсеитов Айбек – убактылуу иштебейт;
6. Усупбекова Анаркүл – көрсөтүлгөн эмес;
7. Ташиев Анарбек – көрсөтүлгөн эмес;
8. Жээнбеков Равшан – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
9. Макешов Кубанычбек – "Альфа жана Омега" ишканасынын директору;
10. Жолдошбаев Камчыбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
1​1. Нурланбеков Актилек – "Ызат и Ко" компаниясынын директору;

№27 Биринчи май шайлоо округу

1. Койчуманов Мээримбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
2. Акылбеков Русланбек – Бишкектин мурдагы вице-мэри;
3. Аскарбеков Мавлян – Биринчи май районунун акимининин мурдагы орун басары;
4. Марлис уулу Эдил – "Атилграунд Компани" ишканасынын директору;
5. Абдразаков Бейшенбек – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
6. Абдраманова Эркингүл – Аудиторлор Гильдиясынын төрагасы;
7. Токтакунов Нурбек – адвокат;

№28 Октябрь шайлоо округу

1. Усупов Тилек – "Рубикон" рекламалык фирмасынын коопсуздук кызматынын башчысы;
2. Кыдырмышев Руслан – "Кулатуу-Эр Таймаш" федерациясынын президенти;
3. Керимбеков Бакыт – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
4. Турганбаев Мелис – мурдагы ички иштер министри;
5. Бекешев Дастан – Жогорку Кеңештин депутаты;

№29 Свердлов шайлоо округу

1. Самаков Нурдин – "Консалт Групп" компаниясынын директору;
2. Дайырбеков Таалайбек – "КДЦ Москва" ишканасынын башкы директору;
3. Кенжебаев Акназар – көрсөтүлгөн эмес;
4. Мааткабылов Ырысбек – "Аламедин базары" ишканасынын директору.

Нарын облусу

№32 Кочкор шайлоо округу

1. Алымжанов Айбек – "Жандос" ишканасынын директору;
2. Мусагул уулу Амантур – журналист;
3. Кулбараков Абтандил – Жогорку Кеңештин депутаты;
4. Мелисов Азамат – "Автодор" ишканасынын директору;
5. Ниязалиева Дамира – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
6. Керимкулов Нурлан – Кочкор районунун мурдагы акими;
7. Самыйкожо Мирлан – журналист;
8. Жапанов Аттокур – Кыргыз-Орус Славян университетинин профессору;
9. Самудинова Айнагүл – көрсөтүлгөн эмес;
10. Омолдошова Айжан – журналист;
11. Жумаев Сайранбек – Экология жана климат министрлигинин кызматкери;
12. Асанбаев Майрамбек – фермер;
13. Турдубаев Съездбек – "Мугалимдер конгресси" уюмунун төрагасы;
14. Ажымамбетов Актан – "Коррупцияга каршы" уюмунун төрагасы;
15. Нурбек уулу Ормон – "Таза Мекеним" ишканасынын директору;
16. Сардарбеков Сабырбек – Нарын облусунун губернаторунун мурдагы орун басары.

№33 Нарын шайлоо округу

1. Сариев Акылбек – БШКнын мурдагы төрагасы;
2. Борочоров Талантбек – убактылуу иштебейт;
3. Жаанбаев Тойгонбай – Акыйкатчынын Нарындагы өкүлү;
4. Мадинов Орозобек – адвокат;
5. Бакасов Улан – ишкер;
6. Жунусов Мелисбек – "АМАП КР" ишканасынын директору;
7. Кылжыров Эсенбек – убактылуу иштебейт;
8. Абдыкеримов Шаршенбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
9. Саяк кызы Элзат – убактылуу иштебейт;
10. Капаров Чынгыз – убактылуу иштебейт;
11. Аянкулов Самат – Кыргыз-Кувейт университетинин окутуучусу;
12. Абдылдаев Райымбек – "Бишкекпроектстрой" ишканасынын кызматкери.

Ысык-Көл облусу

№34 Жети-Өгүз шайлоо округу

1. Малиев Арсланбек – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
2. Тологонов Бакыт – убактылуу иштебейт;
3. Ибраев Саматбек – Жогорку Кеңештин депутаты;
4. Абдрахматова Атыр – БШКнын мурдагы мүчөсү;
5. Сагымбаев Канат – убактылуу иштебейт;
6. Шамырканов Болотбек – убактылуу иштебейт;
7. Айтакунов Бактыбек – убактылуу иштебейт;
8. Эшмамбетов Руслан – "Дар-Сервис Плюс" ишканасынын директору;
9. Иманкожоева Эркингүл – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты;
10. Алымов Манас – Кызыл-Суу айыл өкмөтүнүн башчысы;
11. Кемелов Акыл – Жогорку Кеңештин депутаты;
12. Моңолдоров Данияр – убактылуу иштебейт;
13. Омуралиев Арыстанбек – убактылуу иштебейт;
14. Сулаев Жекшен – Жаргылчак айылдык кеңешинин депутаты;
15. Жапаров Талантбек – "Жети-Өгүз" фондунун жетекчиси;
16. Казакбай уулу Замирбек – "Миң Кыял ФМ" радиосунун баяндамачысы;
17. Исмаилов Муратбек – ишкер.

№35 Ак-Суу шайлоо округу

1. Супатаева Альфира – Мамлекеттик тил комиссиясынын кызматкери;
2. Абдылдаев Таалайбек – ардагер;
3. Каниметов Адыл – Каракол шаарынын мурдагы мэри;
4. Бөлтүрүков Өмүрбек – убактылуу иштебейт;
5. Жумабекова Акылсайра – "Ирада" балдар үйүнүн жетекчиси;
6. Муса кызы Алина – окутуучу;
7. Мусалиев Кубан – "Ок Транс" ишканасынын башкы директору;
8. Бараков Акбарбек – Каракол шаардык кеңешинин депутаты;
9. Сарыбаев Тынчтыкбек – Кыйноого каршы улуттук борбордун кызматкери;
10. Жанузаков Аманболду – убактылуу иштебейт;
11. Түмөнбаев Акылбек – убактылуу иштебейт;
12. Молдоташев Ишенбай – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты.

№36 Ысык-Көл шайлоо округу

1. Тукунов Акжолтой – убактылуу иштебейт;
2. Сарбагышев Талантбек – Чолпон-Ата шаарынын мурдагы мэри;
3. Сураналиев Талгат – "Жаш Билек" партиясынын лидери;
4. Хасанов Канат – адвокат;
5. Сарбагышев Максатбек – Ысык-Көл районунун акиминин мурдагы орун басары;
6. Мамбеталиева Анара – журналист;
7. Орозбаев Таалайбек – "Энтерстрой" ишканасынын директору;
8. Малдыбаева Салиман – "Инаф" ишканасынын бухгалтери;
9. Маратов Мирлан – "Росбетон" ишканасынын директору;
10. Акматова Динара – Ысык-Көл районунун акиминин биринчи орун басары;
11. Имеров Мирбек – убактылуу иштебейт;
12. Мамытова Назгүл – журналист;
13. Аманбаев Искендер - “Ван Ту. Тревел” ишканасынын директору;
14. Аджибаева Жаңыл – "Ажы Айымдар" фондунун директору.

  • 16x9 Image

    Бакыт Асанов

    "Азаттыктын" Бишкектеги кеңсесинин кызматкери, журналист. 2011-жылы Кыргыз-Түрк “Манас” университетинин Коммуникация факультетин аяктаган.

Facebook шеринеси

Сунуш кылынган арга.

XS
SM
MD
LG